Mistrzostwa Świata

Znalezienie wszystkich mistrzostw nigdy nie było tak proste!

Podróżowanie nie zawsze musi przyjmować tradycyjne i konwencjonalne formy. Doskonale wiedzą o tym miłośnicy lotów balonem, którzy w ten sposób mogą poznawać świat z zupełnie innej perspektywy. Co więcej najlepsi podróżnicy mogą sprawdzić się w imprezie jaką są mistrzostwa lotów balonem- co warto o nich wiedzieć?

Mistrzostwa lotów balonem czyli Puchar Gordona Bennetta

Miłośnicy lotów balonem z pewnością doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dzięki takiemu sprzętowi podróżowanie nabiera znacznie innego wydźwięku. Tradycyjne przeloty samolotem, choć co prawda odbywają się w powietrzu, to jednak w żaden sposób nie pozwalają nam na podziwianie niesamowitych i zapierających dech w piersi krajobrazów. Okazuje się, że podróżowanie w tradycyjny sposób, dla wielu turystów nie jest już wystarczające i znacznie częściej decydują się oni na poszukiwanie alternatywnych rozwiązań. Marzy się im bowiem chociażby lot balonem nad Kapadocją i podziwianie majestatu pięknego krajobrazu ze znacznie innej perspektywy – zdjęcia można zobaczyć na Travelers. Co więcej, to właśnie dla takich podróżnych organizowana jest również impreza w postaci mistrzostw lotów balonem. Tak naprawdę jest to słynna na całym świecie już impreza o nazwie Puchar gordona Bennetta. Jest to impreza o niezwykle długiej historii. Zostały one zorganizowane po raz pierwszy przez Amerykanina, Gordona Bennetta, który był jednym z milionerów, a także najbardziej znanym na świecie entuzjastę sportów ekstremalnych. Niemniej jednak warto pamiętać, że zawody te nie były zorganizowane w Ameryce, a jednak odbyły się po raz pierwszy w Paryżu w 1906 roku. Co ciekawe, to właśnie on przekazał ponad 50 tysięcy franków szwajcarskich. Za część tej ekstremalnie wysokiej- jak na tamte czasy- kwoty zakupiono złoty puchar, zaś resztę pieniędzy rozdzielono  pomiędzy załogi, które zajęły miejsca 1-3. W pierwszych w historii świata mistrzostwach lotów balonem wzięło udział 16 załóg, jednak to co przykuło największą uwagę to fakt, że oglądało je na żywo ponad 250 tysięcy widzów. Oczywiście zawody wygrał Amerykanin, który ukończył swój lot w nieco ponad 22 godziny i 15 minut. Nie da się ukryć, że w tych zawodach, oczywiście w późniejszym czasie, wzięło również udział wielu zawodników z naszego kraju.

Sprawdź:   Mistrzostwa świata w lotach

Czy lot balonem może być sposobem na podróżowanie?

Według portalu Travelers coraz więcej podróżnych szuka nieco bardziej ekstremalnych przeżyć. Nie da się ukryć, że tradycyjne formy turystyki, choć nadal cieszą się niezrównaną popularnością, to jednak znacznie straciły w ostatnim czasie na znaczeniu. Wynika to przede wszystkim z faktu, że coraz więcej osób stawia przede wszystkim na to, by poczuć odrobinę adrenaliny i doświadczyć znacznie nowych przeżyć. Wobec tego loty balonem staja się idealną możliwością. Nie tylko jest to sposób na doświadczenie w życiu czegoś zupełnie nowego, ale przede wszystkim na to, by zobaczyć prawdziwie magiczne miejsca z całkiem innej perspektywy. Ostatnio największą popularnością cieszy się lot balonem nad Kapadocją, który pozwala na odkrycie niesamowitych uroków tego miejsca. Okazuje się także, że loty balonem stały się niezwykle popularne również w naszym kraju. Coraz chętniej bowiem wybieramy się na krótkie dystanse podniebnej podróży jako urozmaicenie i atrakcja np. urodzin czy wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego. W związku z tym loty balonem w naszym kraju znacznie zyskują na popularności i znaczeniu.

Każdy kto chce zdecydować się na zasmakowanie tego sposobu na podróżowanie muszą jednak zdać sobie sprawę z tego, że z całą pewnością nie jest to tania przyjemność. Godzinny lot balonem to często wydatek rzędu 500 złotych, a w przypadku lotu balonem nad Kapadocją cena może wzrosnąć nawet do 250 euro. Finalny koszt z pewnością uzależniony jest od danego miejsca, a także od ilości podróżnych. Niemniej jednak jeśli ktoś zastanawia się czy warto, to śmiało można powiedzieć, że lot balonem to ogromne doświadczenie, które z pewnością warto przeżyć chociaż raz. Pozwoli to na spojrzenie na podróże z nieco odmiennej perspektywy.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *