Mistrzostwa Świata

Znalezienie wszystkich mistrzostw nigdy nie było tak proste!

Polacy kochają piłkę nożną, a każde mistrzostwa Europy czy świata to wielkie wydarzenie przyciągające miliony przed ekrany telewizorów. Niestety mało kto może pozwolić sobie na osobistą wyprawę za granicę by zobaczyć mecz na żywo, szczególnie gdy impreza rozgrywa się w tak egzotycznym i dalekim kraju jak Katar. Co ciekawe, koszt wyprawy jednak wcale nie musi być tak wysoki, jak może się to wydawać. Ile kosztuje bilet na mecz Mistrzostw Świata w Katarze 2022?

Ile kosztują bilety na Mistrzostwa Świata w Katarze w 2022 roku?

Koszty biletów na Mistrzostwa Świata w Katarze w 2022 roku zwalają z nóg, szczególnie jeśli przeliczyć je na polskie zarobki. Najtańszy bilet na pojedynczy mecz w fazie grupowej kosztuje ok. 350 zł, a mowa tutaj o najgorszych miejscach, z których po prostu niewiele widać. Lepsze miejscówki to koszt od 600 zł do nawet 1000 zł, a mówimy tutaj jedynie o fazie grupowej! Koszt zwykłego biletu na 1/8 finału to ok. 850 zł, za wejście na ćwierćfinał trzeba zapłacić ok. 1200 zł, półfinał to już wydatek rzędu 2500 zł, zaś za bilet na finał Mistrzostw Świata w Katarze zapłacimy od 2600 zł do nawet 12000 zł! To ogromne koszty, szczególnie że w trakcie wyjazdu większość kibiców decyduje się obejrzeć co najmniej kilka meczów.

Ile trzeba wydać na wyjazd do Kataru?

Do cen biletów na Mistrzostwa Świata w Katarze należy jeszcze dodać koszty wyjazdu, które również są dość zawrotne. Przelot samolotem w dwie strony to ok. 1500-2000 zł, natomiast za tygodniowy nocleg zapłacimy od 600 do 2000 zł. Na szczęście przy zakupie biletów otrzymuje się darmową Hayya Card, czyli specjalną kartę turystyczną umożliwiającą darmowe przejazdy lokalnym transportem publicznym, a także dodatkowe zniżki w wybranych punktach. Jej wyrobienie jest konieczne, by móc uczestniczyć w imprezie. Nie należy zapominać też o innych kosztach, takich jak wyżywienie czy ubezpieczenie turystyczne.

Sprawdź:   Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym

Skąd wziąć środki na bilety na mundial w Katarze?

Każdy mundial to niepowtarzalne wydarzenie, które rozgrywa się tylko raz na cztery lata. Każdy prawdziwy fan piłki nożnej marzy o uczestniczeniu w podobnej imprezie, nawet jeśli często brakuje na to środków. Oszczędzanie pieniędzy na wyjazd należy zacząć z dużym wyprzedzeniem tak, by na pewno zebrać całą potrzebną kwotę. Jeżeli nie dysponujemy takimi środkami, lub brakuje nam pieniędzy do uzbierania wymarzonej kwoty, rozwiązaniem może być sięgnięcie po kredyt gotówkowy na dowolny cel. Wystarczy wypełnić wniosek i złożyć go u kredytodawcy, by poznać zdolność kredytową i otrzymać ofertę dopasowaną do potrzeb i możliwości finansowych. Dodatkowe pieniądze trafią na konto od razu po podpisaniu umowy, choć warto też pamiętać, że każdy kredyt wiąże się z dodatkowym kosztem. Nie należy polegać jedynie na kredycie gotówkowym, ale może on być idealnym uzupełnieniem, gdy zabrakło środków na wyjazd.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Katarze na pewno będą pełne sportowych emocji i rywalizacji, w której weźmie również udział polska reprezentacja. Wszystkim kibicom, którzy zdecydowali się na wyjazd do Kataru życzymy miłej podróży oraz wspaniałego widowiska do zapamiętania na długie lata!

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *