Mistrzostwa Świata

Znalezienie wszystkich mistrzostw nigdy nie było tak proste!

Choć oficjalny skład turnieju WCS nie jest jeszcze znany, w turniejach z poprzednich lat zaszły duże zmiany. W 2013 roku zmieniono format, ale nie było zmian w liczbie imprez czy uczestników. Dzięki temu, mimo licznych zmian, Puchar Świata ma spójny wygląd. Turnieje odbywają się teraz co dwa lata, z mniejszymi różnicami i większą częstotliwością.

Ośmiu graczy, którzy zakwalifikowali się poprzez WCS Circuit, automatycznie zakwalifikuje się do finałów globalnych. Od tego momentu ośmiu graczy z WCS Circuit zakwalifikowało się automatycznie. To pokazuje, że poziom gry międzynarodowej znacznie się podniósł. Elazer Ogonowski i ShoWTimE Sieber dotarli do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata w Starcrafta. SK Gaming poszukuje redaktorów i innych współpracowników do stworzenia i prowadzenia strony poświęconej turniejowi.

Turniej jest także okazją do odkrycia nowych graczy i sprawdzenia, kto jest najlepszy na świecie. Zwycięzcy każdej rundy otrzymają trofeum i część puli nagród. Tegoroczny turniej to pierwsze finały StarCrafta z udziałem wszystkich graczy z Zachodu. Mistrzostwa Świata są jednym z najważniejszych wydarzeń na scenie rywalizacji, a oczekuje się, że finałowa czwórka zostanie zdominowana przez rasę Zergów.

Mistrzostwa Świata w Starcrafta to najbardziej konkurencyjne zawody esportowe. Osiem najlepszych drużyn w każdej kategorii automatycznie kwalifikuje się do turnieju, a ośmiu graczy z WCS Circuit awansuje do finałów globalnych. Osiem najlepszych drużyn wygra nagrodę główną w wysokości 1 miliona dolarów. Jest to szczytowe osiągnięcie w rozgrywkach StarCrafta, a mistrz turnieju będzie tylko jeden. Kolejny sezon na scenie eSportowej będzie wielkim hitem dla społeczności graczy.

Osiem najlepszych drużyn awansuje do półfinałów i finałów turnieju. Zwycięzcy turnieju zostaną również koronowani na mistrzów. Tegoroczny turniej będzie jednak wyjątkowy, ponieważ liczba drużyn biorących udział w Pucharze Świata drastycznie wzrosła. Zwycięska drużyna zostanie wyłoniona na podstawie najlepszych graczy z każdego regionu. Choć wiele gier jest podobnych, istnieje kilka różnic między poszczególnymi kategoriami. W pierwszej rundzie spotkają się dwa regiony: chiński i koreański.

Sprawdź:   Mistrzostwa świata w World of Tanks

Najlepsze drużyny turnieju zostaną wyłonione poprzez serię eliminacji. Są cztery grupy, a każda grupa składa się z trzech drużyn. W finałach północnoamerykańskich weźmie udział od 8 do 64 graczy, a zwycięzcy grup północnoamerykańskich otrzymają prawo udziału w turnieju. W turnieju zostaną również podane pule nagród oraz daty zapisów. Gdy turniej zostanie ogłoszony, drużyny będą musiały zostać wybrane przez SK Gaming.

W światowych finałach World Championship Series Global Finals wezmą udział najlepsze drużyny z różnych regionów. Zwycięzcy każdej grupy wezmą udział w finałach globalnych. Pierwsza grupa będzie składała się z drużyn z Azji. Pozostałe dwie grupy będą z Europy. Nie będzie grupy europejskiej. Trzecia grupa jest przeznaczona dla USA. Drużyna europejska będzie pochodzić z Francji, ale będzie to jedyna europejska drużyna w turnieju. To wspaniała rywalizacja i ekscytujący turniej.

Format turnieju został dobrze przyjęty. Ośmiu graczy z WCS Circuit automatycznie zakwalifikuje się do finałów globalnych. Rywalizacja w Starcraft World Cup jest niezwykle zacięta od samego początku i należy pamiętać, że drużyny z Europy są najlepsze na świecie. Chociaż rywalizacja stała się o wiele bardziej zacięta, dwie pierwsze drużyny wygrają turniej. Dwie kolejne awansują do finałów, a ostatnia grupa będzie najlepsza na świecie.

Gracze Circuit nadal imponowali w WCS Global Playoffs. Niemiecki gracz Protossów został zepchnięty do pięciu gier, zanim został pokonany przez GSL Zergów. Drużyna koreańska dotarła do półfinału, ale gracze Circuit zostali wyeliminowani z rozgrywek w drugiej grupie. W drugiej rundzie Mistrzostw Świata weźmie udział osiem najlepszych drużyn z każdego kontynentu.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *