Mistrzostwa Świata

Znalezienie wszystkich mistrzostw nigdy nie było tak proste!

Tim Nolan, Kathi Gultini i Elspeth Nyajong znani są ze swoich niesamowitych umiejętności podskakiwania na piłce. Ale który z nich jest mistrzem świata w podskakiwaniu na piłce? A jak radzi sobie drużyna Nyajong? Przyjrzymy się ich rekordom i temu, jak udało im się zajść tak daleko. Ale jest jeszcze jeden zawodnik, który może być pretendentem do tytułu: Szwajcar Didi Moesch.

Nyajong

Allan Nyajong, mistrz świata w skoku na piłce, krzyczał, gdy zbliżał się do końca sceny. Ryczące wzmacniacze i kosz na śmieci za ekranem towarzyszyły jego wysiłkom zmierzającym do ustanowienia nowego rekordu świata. Podczas biegu po rekord świata Rogera Waltersa piłka wyślizgnęła mu się z rąk i jęknął, wyciągając nogę, aby ją odzyskać.

Tim Nolan

Tim Nolan, mistrz świata w żonglowaniu, cieszy się uznaniem. Jego umiejętności sprawiły, że stał się ulubieńcem młodych żonglerów i przyciągnął uwagę mediów. Występował na wielu imprezach sportowych, m.in. w przerwach meczów koszykówki Old Dominion University i meczu baseballowym Norfolk Tides. Występował także w wielu szkołach. Jest znany ze swojego dowcipu i niekonwencjonalnych ruchów.

Kathi Gultini

Wielu z nas fascynuje się żonglowaniem, ale nie wszyscy znają historię tego sportu. Kathi Gultini była pierwszą osobą, która żonglowała 8 piłkami za jednym razem. Początkowo rekord świata ustanowił Antonio Bucci z imponującym czasem 1 minuty i 4 sekund. Jednak w 2010 r. został pobity przez innego zawodnika, Tyrona Colombioniego, który dokonał tego wyczynu w ciągu zaledwie 1 minuty i 59 sekund.

Elspeth

Dawno, dawno temu Elspeth nie była zbyt towarzyską osobą. Bała się chodzić do nowych szkół i poznawać nowe dziewczyny i chłopców. Nawet jeśli chodziła do szkoły, trzymała się na uboczu, sama. To się zmieniło, gdy odkryła zalety skakania na piłce. Dzięki temu stała się mistrzynią świata w podskakiwaniu na piłce. Na poniższym filmie można zobaczyć, jak demonstruje swoje niesamowite wyczyny.
Wzór podskakiwania na piłce u Nyajonga

Sprawdź:   Jakie odbyły się mistrzostwa świata w Wielkiej Brytanii?

Wzór podskakiwania na piłce w Nyajong jest skomplikowany, ale stosunkowo łatwy do nauczenia. Na początek trzeba znać okres kulki (Tr(k)) i błąd odbicia (e(k)). Aby poznać dokładny okres lotu piłki, można zmierzyć wysokość piłki w punkcie kulminacyjnym (Ha(k)), a następnie obliczyć czas potrzebny do osiągnięcia punktu kulminacyjnego.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *