Nie da się ukryć, że rolnictwo jest niezwykle ciekawą dziedziną. Nie chodzi tylko o to, że uprawa rabarbaru czy innych warzyw zajmuje rolnikom większość czasu. Okazuje się, że mistrzostwa świata w orce również cieszą się dużym zainteresowaniem. Co więc warto o nich wiedzieć?
Mistrzostwa świata w orce- nietuzinkowa rozrywka najlepszych rolników
Czy ktoś z nas spodziewałby się tego, że rolnicy mają swoje Mistrzostwa Świata? Okazuje się, że mistrzostwa świata w orce cieszą się coraz większą popularnością nie tylko w naszym kraju ale i na całym świecie. Warto wiedzieć, że ostatnie Mistrzostwa Świata w Orce odbyły się u naszego zachodniego sąsiada czyli w Niemczech. Spotkało się tam tysiące zawodników z ponad 30 różnych krajów. Nie ma więc wątpliwości odnośnie tego, że wydarzenie to miało charakter światowy. Mistrzostwa Świata w Orce przyciągnęły zarówno kobiety jak i mężczyzn. Co ciekawe, by dostać się na taką imprezę zawodnicy musieli uczestniczyć, a także wygrać również wygrać swoje krajowe mistrzostwa pracując na pługach Kverneland’a (AB lub ES). W konkurencji brały również udział również pługi innych marek: Grégoire Besson, Kuhn, Lemken i Dowdeswell.
Mistrzostwa Świata w Orce- jak wyglądają i kto organizuje te zawody?
Mistrzostwa Świata w Orce organizowane są przez Światową Organizację Orki (WPO). Podczas zawodów uczestnicy wykonują orkę na ściernisku oraz na użytku zielonym, przestrzegając szczegółowych reguł i zasad, wytyczonych przez Światową Organizacje Orski. Jednak najważniejszym celem dla zawodników jest nic innego jak wykonanie jej w sposób perfekcyjny i zachwycający. Co ciekawe, uczestnicy rywalizują ze sobą przez całe dwa dni, a także podlegają surowej ocenie jury. Sędziowie sprawdzają nie tylko technikę pracy rolników, ale także finalne rezultaty. Następnie przyznawane są medale oraz wyróżnienia, a także nagrody pamiątkowe za uczestnictwo. Okazuje się, że rolnicy świetnie sprawdzili się w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Orce, a Ci, którym nie udało się zdobyć zaszczytnych, wysokich miejsc, mogli po prostu cieszyć się świetną zabawą i kolekcjonować wspomnienia. Z całą pewnością większość z nich już czeka na to, by wziąć udział w zawodach, które mają zostać zorganizowane już w tym roku w najbliższych miesiącach.
Sprawdź także: https://agropedia.pl/
Mistrzostwa Świata w Orce- jak się do nich odpowiednio przygotować?
Do Mistrzostw Świata w Orce niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Nie da się ukryć, że już na szczeblu krajowym, zawodnicy mają do pokonania wielu konkurentów, którzy przez lata trenowali wykonanie perfekcyjnej orki. Okazuje się, że pomocna może być uprawa rabarbaru. Szczególnie w momencie, kiedy rolnicy na tę uprawę rabarbaru zdecydowali się niedawno. Dlaczego? Wówczas proces likwidacji poprzedniej uprawy, a także przygotowania gruntu pod uprawę rabarbaru będzie wymagał przeprowadzenia rzetelnej orki. Rabarbar jest bowiem rośliną, która choć dobrze rozwija się w naszym klimacie, to jednak ma swoje szczególne wymagania. Odnosi się to w głównej mierze do przygotowania i zaadaptowania gruntu. Można więc powiedzieć, że przygotowania do uprawy rabarbaru, będą świetnym treningiem przez krajowymi zawodami w orce. Oczywiście rolnicy muszą podjeść do tego z pełnym zaangażowaniem. Zawody krajowe w orce odbywają się zwykle jesienią i wyłaniają kilkunastu, najlepszych zawodników, którzy mają dumnie reprezentować kraj na arenie międzynarodowej. Uprawa rabarbaru i przygotowanie pod nią gruntu jest więc najlepszym sposobem na to, by rozpocząć przygotowania do Mistrzostw Świata w Orce i reprezentować swój kraj. Jak widać, rolnicy mają wiele kreatywnych pomysłów i możliwości, by ich praca stała się o wiele bardziej barwna i doceniona.