Mistrzostwa Świata

Znalezienie wszystkich mistrzostw nigdy nie było tak proste!

Istnieje wiele różnych rodzajów turniejów CS: GO, a mistrzostwa świata są najważniejszym z nich. Zawody te mają różne formaty i nagrody pieniężne, więc ważne jest, aby zrozumieć, co każdy z nich ma do zaoferowania. Jeśli nie jesteś pewien, jak zacząć, możesz przeczytać o formacie tutaj. W tym artykule dowiesz się także, jak wyglądają drużyny i jak się w nich znalazły.

Faza playoff Majorów tradycyjnie opiera się na 8-zespołowym formacie single-elimination, choć uległa ona kilku zmianom. Na przykład, podczas ELEAGUE Major: Boston 2018 obowiązywał format czterozespołowy, w którym dwie wyżej rozstawione drużyny grały z dwiema niżej rozstawionymi, a jedna z nich odpadała. Pozostałe dwie drużyny zagrają o miejsce w playoffach. Wszystkie mecze były rozgrywane w systemie best-of-one.

CS: GO Majors to turnieje esportowe sponsorowane przez Valve. Pierwszy turniej CS:GO Major odbył się w 2013 roku w Jonkoping w Szwecji. Pula nagród wynosiła 250 000 dolarów, a udział wzięło 16 drużyn. W ostatnich latach w turnieju wzięły udział 24 drużyny z całego świata. Mistrzostwa Świata CS: GO są uważane za najważniejszy turniej CS: GO.

W fazie playoff turnieju Majors bierze udział osiem drużyn. Liczba drużyn wzrosła z 16 do 24. Każda grupa składa się z trzech etapów. Finał to mecz best-of-one pomiędzy dwoma najlepszymi drużynami. Dwie najlepsze drużyny awansują do mistrzostw, natomiast dwie najniższe muszą walczyć o miejsce w mistrzostwach. Turniej ELEAGUE Major: Boston ma pulę nagród wynoszącą 1 000 000 dolarów.

CS: GO World Cup ma cztery etapy, w tym fazę grupową. Faza grupowa składa się z czterech drużyn. Cztery drużyny, które awansują do fazy playoff, zostaną wyłonione na podstawie dwóch najlepszych drużyn z każdej grupy. Podczas fazy grupowej dwie najlepsze drużyny są dzielone na grupy składające się z dwóch zespołów. Na przykład w fazie grupowej drużyny z wyższych miejsc grają z drużynami z niższych miejsc. Przegrani grają następnie o to, kto awansuje do fazy playoff. W fazie playoff wszystkie mecze są meczami best-of-one.

Sprawdź:   Mistrzostwa świata w Fortnite

Na przestrzeni lat faza grupowa wielokrotnie się zmieniała, jednak format turnieju pozostał niezmienny. W przeszłości faza playoff Majorów rozgrywana była w formacie pojedynczej eliminacji z udziałem ośmiu drużyn. W przeszłości turniej Majors rozgrywany był jednak w formacie GSL z czterema drużynami. W fazie grupowej drużyny grały z dwiema drużynami wyżej notowanymi i dwiema niżej notowanymi. Cztery drużyny grają między sobą, aby rozstrzygnąć, kto awansuje do fazy playoff.

Faza playoff zmieniała się w ciągu ostatnich kilku lat, ale zawsze odbywała się w formacie single-elimination. Obecnie faza playoff składa się z ośmiu drużyn. W poprzednich latach turniej Majors odbywał się w formacie czterozespołowym GSL, w którym grały ze sobą dwie drużyny z każdej organizacji. Do fazy playoff przechodziły zespoły wyżej sklasyfikowane, a zespoły, w których mniejsza liczba graczy awansowała do kolejnego etapu, były eliminowane.

Etap playoff jest najważniejszą częścią Majorów. Etap playoff to seria meczów, które decydują o tym, kto przejdzie do następnego etapu. Istnieje wiele różnych turniejów, w których bierze udział wielu graczy z różnych krajów, a najważniejszym z nich są Mistrzostwa Świata w CS: GO. W każdej chwili możesz zobaczyć, jak gracze wyglądają w tabeli rankingowej.

Turnieje są rozgrywane w kilku etapach. Pierwszym etapem jest faza grupowa. Jest to faza playoff z czterema drużynami, po osiem drużyn w każdej grupie. W playoffach biorą udział cztery drużyny, po cztery z każdej organizacji. Drugim etapem jest etap mistrzostw, który jest ostatnim etapem turnieju. Jest to najwyższy poziom rozgrywek w CS: GO World Cup.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *