Mistrzostwa Świata

Znalezienie wszystkich mistrzostw nigdy nie było tak proste!

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu informatorwedkarski.pl

Turniej jest imprezą czterodniową, która obejmuje trzy dni rywalizacji w dwóch pulach, półfinał i finał. Podczas mistrzostw zapaśnicy noszą jednoczęściowy strój z bielizną ochronną i podpórką. Stroje są ściśle dopasowane, zakrywają okolice połowy ud i nie pozostawiają miejsca na szyję i ramiona. Każdy zapaśnik musi mieć przy sobie chusteczkę, a także musi umieć zasygnalizować bierność i upadek.

Ostatnio zmieniono zasady turnieju, aby uczynić go bardziej sprawiedliwym dla uczestników. Wcześniej turnieje nie były wyrównane, a teraz do turnieju kwalifikuje się osiem najlepszych drużyn. Ponadto zegar strzału nie będzie się już kończył, jeśli zapaśnik jest w aktywnej pozycji. Wreszcie, pin będzie zaliczany, jeśli zapaśnik znajdzie się w niebezpiecznej pozycji. Chociaż wiele zmian będzie niewielkich, to są one pozytywnym krokiem dla sportu.

Mistrzostwa Świata w Zapasach odbywają się co dwa lata w Stanach Zjednoczonych. Turnieje rozgrywane są w trzech różnych kategoriach. Najlepsi z najlepszych to prawdziwe pole bitwy dla najbardziej utalentowanych zawodników. Po zakończeniu pierwszej rundy ogłoszeni zostaną zwycięzcy każdej kategorii. W finale znajdą się najlepsi z pozostałych oraz “Najlepsi z reszty”.

Mecze zapaśnicze w Stanach Zjednoczonych różnią się nieco od tych w innych krajach. W Stanach Zjednoczonych zapaśnicy rywalizują w półfinałach i finałach. Mecze zapaśnicze rozgrywane są w dwuosobowych drużynach, a zwycięzcę ogłasza się po trzecim meczu. W innych dyscyplinach sportowych półfinały są rozstrzygane przez MKOl. W igrzyskach olimpijskich jest jedna runda eliminacyjna i runda eliminacyjna. Finały odbywają się w tym samym miejscu, co półfinały.

Od czasu Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. zasady rozgrywania Mistrzostw Świata w Zapasach uległy kilku zmianom. Na przykład UWW zlikwidowała kilka kategorii wagowych i zastąpiła je meczami w systemie best-of-thre-round. Wszystkie kategorie wagowe są teraz takie same, a sędzia musi stać co najmniej cztery metry od krawędzi maty, aby wyłonić zwycięzcę. Gdy to zrobi, mecz zostaje uznany za finałowy.

Sprawdź:   Mistrzostwa lotów balonem- co warto o nich wiedzieć?

Przepisy zapaśnicze są standaryzowane. Klasy wagowe i zasady są ustalane przez MKOl. UWW opowiedziało się za przywróceniem tej dyscypliny sportu na igrzyska olimpijskie w 2020 i 2024 roku. Dokonano również kilku zmian w przepisach i klasach wagowych. Zapasy są także przedmiotem dyskusji na macie. Jeśli tak się stanie, zawody zostaną natychmiast wznowione. A sędziowie będą mogli podejmować decyzje na podstawie przepisów.

Zapasy mają dwa poziomy. Kategoria “Najlepsi na świecie” to kategoria, w której znajdują się najlepsi zapaśnicy. Jest to najtrudniejsza kategoria w tej dyscyplinie sportu. Niektórzy zapaśnicy rywalizują we wszystkich trzech kategoriach wagowych. W kategorii Best of the Rest jest odwrotnie. Konkurencja Best of the rest składa się z cztero-, sześcio- i ośmioosobowych rund.

W finale zwycięzca każdego pojedynku jest wybierany przez MKOl. Każdy zawodnik może zdobyć maksymalnie cztery punkty za upadki z bliskiej odległości. Sędzia będzie liczył pozycje każdego zapaśnika przez cały czas trwania meczu. Chociaż to sędzia decyduje o tym, którzy zapaśnicy przejdą do następnej rundy, mistrzostwa są otwarte dla wszystkich. Ważne jest, aby zapoznać się z zasadami przed rozpoczęciem zawodów.

Mistrzostwa Świata w Zapasach – czym są? Organizacją, która zajmuje się organizacją zawodów, jest UWW. Sport ten istnieje już od dziesięcioleci. Jej założyciel, Ted Turner, był pionierem nowoczesnego wrestlingu. MKOl zatwierdził tę imprezę do organizacji dwóch kolejnych igrzysk olimpijskich, w 2020 i 2024 roku. Wprowadził także kilka zmian w kategoriach wagowych i strojach.

Oprócz kategorii wagowych wprowadzono także kategorie wiekowe dla kobiet. Kategorie wagowe dla juniorów i dziewcząt szkolnych są ustalane na podstawie wieku. Kobiety rywalizują w jednej grupie wiekowej. Na poziomie juniorów kategorie wagowe są określane na podstawie płci i wagi. Na mistrzostwach świata turnieje są wielodniowe. Ważenie odbywa się codziennie, chyba że dany zapaśnik nie jest w stanie osiągnąć wymaganego minimalnego wzrostu i wagi.

Sprawdź:   Jakie odbyły się mistrzostwa świata w Niemczech?

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *