Mistrzostwa Świata

Znalezienie wszystkich mistrzostw nigdy nie było tak proste!

Jeśli kiedykolwiek brałeś udział w turnieju pokerowym, na pewno wiesz, jak wygląda to wydarzenie. World Series of Poker to szczytowe osiągnięcie pokera. Odbywa się co roku w kasynie Rio w Las Vegas i przyciąga najlepszych graczy na świecie. W tym roku 51. edycja World Series of Professional miała się pierwotnie rozpocząć 26 maja, ale pandemia koronawirusa wstrzymała przygotowania i wymusiła przesunięcie terminu. Turniej odbędzie się teraz jesienią.

Turniej jest relacjonowany przez różne media, w tym ESPN i YouTube. Finałowy stół zostanie pokazany na ESPN2. Różne wydarzenia będą również transmitowane na PokerGO. Wygrane w pokera są różnie opodatkowane w różnych krajach, ale gracze z USA będą musieli zapłacić do 50% zarobionych pieniędzy. W Wielkiej Brytanii nie będą musieli płacić żadnych podatków. Wielu zawodowych pokerzystów mieszka w krajach, w których nie ma podatku od wygranych lub jest on niski.

Mistrzostwa Świata w Pokerze rozgrywane są co dwa lata w różnych miejscach. WSOP Africa odbywa się co roku w Johannesburgu, w RPA. World Series of Asia Pacific i World Series of Online Poker odbywają się w Chinach, Japonii i Europie. WSOP Africa odbędzie się w październiku w Kapsztadzie, w RPA. Wydarzenie to jest częścią WSOP Circuit i jest częścią Circuit. W 2010 r. World Series of Golf nie był częścią WSOP, ale nadal był częścią obwodu. Jednak w ramach WSOP nie rozdawano złotych krążków i nie wliczano go do klasyfikacji narodowych mistrzostw WSOP.

Oczekuje się, że turniej będzie kontynuowany aż do jego zakończenia. Wykorzystywanie prywatnej umowy do odbierania nagród pieniężnych jest nieetyczne i spowodowałoby odwołanie lub zmianę organizacji wydarzenia w uczciwy sposób. Podobnie, gracze pokerowi, którzy wygrywają duże sumy pieniędzy, prawdopodobnie nie osiągną żadnych zysków. Zarząd zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany imprezy w dowolnym momencie. Poker World Cup to wspaniałe wydarzenie dla miłośników pokera.

Sprawdź:   Mistrzostwa świata w breakdance

Turniej główny jest ekscytującym wydarzeniem, w którym biorą udział najlepsi gracze z całego świata. Odbywa się sześć turniejów, a w każdym z nich pula nagród wynosi kilka milionów dolarów. Każdy z nich jest wyjątkowy, a w niektórych turniejach biorą udział najlepsi gracze World Series of Poker. Turniej główny odbywa się co dwa lata w Republice Południowej Afryki. Turnieje w Stanach Zjednoczonych oraz w regionie Azji i Pacyfiku są również częścią WSOP Circuit.

Turniej główny jest tradycyjnie znany jako “Mistrzostwa Świata”. W przeszłości turniej główny rozgrywany był w systemie no limit hold’em, ale niektórzy twierdzą, że system no limit hold’em nie jest najlepszym sposobem na wyłonienie mistrza pokera. W 2002 r. gra została zrestrukturyzowana i wprowadzono do niej turniej H.O.R.S.E./Poker Players Championship o wartości 50 000 USD.

Istnieje kilka różnych rodzajów turniejów. W ostatnich latach najpopularniejszym turniejem pokerowym jest $100,000 HORSE. Są to duże międzynarodowe zawody, w których biorą udział gracze z różnych krajów. Zwycięzcy otrzymują złote pierścienie, ale nie ma turniejów ze złotymi pierścieniami. Podczas World Series of Poker 2010 turniej ten odbył się w Gauteng w RPA. Jako część WSOP Circuit nie zdobyła złotych pierścieni i nie zakwalifikowała się do udziału w WSOP Circuit National Championship.

Podczas tegorocznego Poker World Cup stół finałowy będzie transmitowany na ESPN2, a różne wydarzenia będą transmitowane na PokerGO. W USA wygrane uzyskane w turnieju pokerowym są opodatkowane w wysokości 50%. W Wielkiej Brytanii natomiast od wygranych nie są pobierane żadne podatki. Ale wygrana nie jest jedyną nagrodą. W turnieju o wygranej decyduje także kraj, z którego pochodzi zwycięzca.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *