Mistrzostwa Świata

Znalezienie wszystkich mistrzostw nigdy nie było tak proste!

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tańcem Breakdance, pewnie zastanawiasz się, jak wygląda konkurencja. Na szczęście nie ma powodu do obaw – nie ma potrzeby konkurowania. Wszyscy najlepsi breakdancerzy na świecie wyglądają inaczej. Jeśli nie jesteś pewien, jak wyglądają, spójrz na poniższe zdjęcia i dowiedz się więcej o tym sporcie. Będziesz mógł wybrać swoich ulubionych sportowców i kibicować im na następnych Igrzyskach Olimpijskich!

Breakdance to hip-hopowa forma tańca, która staje się coraz bardziej popularna. Ostatnio sport ten został nawet włączony do programu Igrzysk Olimpijskich. Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął decyzję o włączeniu tego sportu do programu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Jeśli jesteś ciekaw, jak wyglądają ci tancerze, czytaj dalej. Mam nadzieję, że zainspiruje Cię to do spróbowania swoich sił! Pamiętajcie, że nie ma idealnego breakdancera, więc nie bójcie się zaryzykować z nowym tancerzem!

W RB1 zwykle bierze udział około 350 osób, ale w tym roku El Nino obniżyło frekwencję, więc warto sprawdzić na stronie internetowej, kto się wybiera. W zawodach biorą udział breakdancerzy w różnym wieku, od 5 do 60 lat, i wszyscy przeszli testy COVID-19. Większość breakdancerów pochodzi z północnego wschodu, ale są też tacy z Białorusi, Ukrainy i Brazylii.

Red Bull BC One to największe na świecie zawody w tańcu breakdance jeden na jednego. Od 2004 r. co roku odbywają się tu światowe finały. World B-Boy Series to kolejna seria mistrzostw w breakdance, w której biorą udział najlepsi na świecie solowi breakdancerzy. Punktem kulminacyjnym jest impreza mistrzowska zwana “Undisputed Masters”. Tutaj najlepsi wykonawcy breakdance na świecie będą walczyć o tytuł niekwestionowanego mistrza breakdance.

RB1 jest dużym wydarzeniem, które przyciąga około 350 osób, choć w tym roku liczba ta może być mniejsza z powodu pogody El Nino. Popularnym wydarzeniem na RB1 są cyphery, w których biorą udział uczestnicy w wieku od 5 do 60 lat. Niektórzy tancerze noszą maski i są badani na obecność COVID-19. Na północnym wschodzie odbywa się większość mistrzostw świata breakerów, ale kilku breakerów pochodzi z Brazylii, Ukrainy i Białorusi.

Sprawdź:   Mistrzostwa świata w prasowaniu

Każdy tancerz walczy z innymi zawodnikami jeden na jednego. Każda walka jest oceniana przez jednego sędziego. Następnie tancerze walczą jeden na jednego na środku parkietu i przechodzą z jednego miejsca na drugie. Sędziowie wyłaniają zwycięzcę generalnego, trzymając w ręku kartki z ich nazwiskami. Ogólny zwycięzca jest wyłaniany przez zwycięską drużynę w każdej rundzie. Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, zajrzyj do nas!

Rywalizacja jest bardzo zacięta. O tytuł walczą najlepsi zawodnicy na świecie. Zawody RB1 przyciągają zwykle około 350-500 widzów. Jeśli nie jesteś fanem tego sportu, możesz obejrzeć światowe finały online. Oprócz RB1 odbywają się także inne mistrzostwa w Europie i Ameryce Południowej. Te mistrzostwa również cieszą się popularnością wśród ludzi na całym świecie.

Zawody rozgrywane są w dwóch sekcjach – up rock i down rock. Najbardziej popularne i najbardziej konkurencyjne są zawody w górę i w dół skały. Zawody w górę i w dół skały są bardziej wymagające. Ci, którzy zrobią je najlepiej, zdobywają tytuł mistrza świata. Ponadto odbywają się inne zawody z udziałem tych samych tańców. Do najpopularniejszych z nich należą zawody kobiet.

Na RB1 odbywają się również cyphery, które wyłaniają najlepszych breakdancerów świata. Uczestnikami cypherów są zazwyczaj osoby w wieku od pięciu do sześćdziesięciu lat. Niektórzy z nich pochodzą z północno-wschodniej części kraju, inni przyjeżdżają na zawody z Brazylii i Białorusi. Najpopularniejsze ruchy na RB1 to style hip-hop i fusion.

W głównych zawodach biorą udział najlepsi breaksterzy na świecie. Są to zazwyczaj zwycięzcy poprzednich konkursów. Sędziowie, którymi są zazwyczaj znani tancerze, wybierają breakerów do konkursu głównego. Sędziowie zawodów są odpowiedzialni za sukces lub porażkę zawodów. Najlepsi zawodnicy otrzymują medale i nagrody. W WC nie ma innych nagród, ale są pewne wyróżnienia dla najlepszych breaków.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *