Mistrzostwa Świata

Znalezienie wszystkich mistrzostw nigdy nie było tak proste!

ITTF ustanowiła Światowy Dzień Tenisa Stołowego, aby promować tę dyscyplinę sportu i zbiegać się z Międzynarodowym Dniem Sportu dla Rozwoju i Pokoju. Ideały gry są zakorzenione w tych ideałach. ITTF opracowała program “Tenis stołowy dla wszystkich”, aby uczynić tę dyscyplinę sportu bardziej dostępną dla szerokiego grona osób. Słowo “WSZYSCY” odnosi się do większej liczby ludzi i do wszystkich rodzajów ludzi. Nawet jeśli nigdy nie grałeś w tenisa stołowego, powinieneś móc cieszyć się tym sportem.

Zawody odbywają się w różnych krajach na całym świecie. Gospodarzami zawodów w singlu mężczyzn są Chiny i Japonia. W latach 1959-1987 dominowała Europa. Stellan Bengtsson i Istvan Jonyer uniemożliwili Dalekiemu Wschodowi zdobycie tytułu w grze pojedynczej mężczyzn. W latach 90. ubiegłego wieku dominowali zawodnicy z Europy. W 2000 roku mistrzostwa świata w tenisie stołowym zostały podzielone na dwie odrębne konkurencje.

Współczesne mistrzostwa w tenisie stołowym rozpoczęły się w 1926 roku. Pierwsze mistrzostwa świata w tenisie stołowym odbyły się na Węgrzech. Zoltan Mechlovits z Węgier zdobył tytuł w grze pojedynczej mężczyzn. Mistrzostwa świata przeszły kilka zmian. W 2010 r. Chiny stały się pełnoprawnym członkiem Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego. W 1956 roku Mistrzostwa Świata w Tenisie Stołowym odbyły się w Sztokholmie w Szwecji, aby nie kolidowały z Igrzyskami Olimpijskimi. W 1959 roku turniej odbył się w Dortmundzie (Niemcy Zachodnie), gdzie Węgier Jung Kuo-Tuan zdobył tytuł w grze pojedynczej mężczyzn.

Na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku Fan Zhendong zdobył złoty medal w singlu mężczyzn. Czternastolatek przystąpił do rywalizacji jako zawodnik nr 1 na świecie. Objął prowadzenie 2-0 i wygrał 4-0, zdobywając złoto. To piąty złoty medal Fan’a na świecie. Zdobył również srebrny medal w rywalizacji singlistów w 2017 roku, trzy brązowe medale w 2015 roku i jeden brązowy w 2017 roku.

Drużynowe Mistrzostwa Świata w Tenisie Stołowym w 2018 roku odbyły się w Halmstad w Szwecji. Chiny po raz drugi zdobyły tytuł drużynowego zwycięzcy w kategorii mężczyzn. Zawody zostały odwołane w 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa. Zawody rozgrywane są co roku. Pierwsze Mistrzostwa Świata w Tenisie Stołowym odbyły się w Londynie w 1926 roku. Od tego czasu zawody rozgrywane są co roku.

Sprawdź:   Mistrzostwa świata w teqball

W 2018 roku w Halmstad w Szwecji odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Świata w Tenisie Stołowym. Chińska drużyna mężczyzn po raz drugi z rzędu zdobyła tytuł drużyny męskiej. Ich zwycięstwo zakończyło rekordowy rok dla chińskiej drużyny narodowej tenisa stołowego. Jednak to Chiny były zdecydowanymi faworytami w zawodach drużynowych mężczyzn w Szwecji. W rzeczywistości tytuł ten należał do nich do 2022 roku. Niestety, zawody w 2020 r. zostały odwołane z powodu koronawirusa.

W ciągu ostatniego stulecia tenis stołowy stał się sportem wyczynowym. W rzeczywistości ping pong jest jednym z niewielu sportów, które pozwalają graczom na podwójne uderzanie piłek. Zasady gry są bardzo skomplikowane, ale oglądanie ich może być świetną zabawą. Rozgrywki odbywają się co roku, a Mistrzostwa Świata w Tenisie Stołowym to świetna okazja, aby kibicować mistrzom. Podczas oglądania zawodów można zapoznać się z zasadami gry i poznać zwycięzców.

W 2018 roku Drużynowe Mistrzostwa Świata w Tenisie Stołowym odbyły się w Halmstad w Szwecji. Chiny były zdecydowanymi faworytami do zdobycia tytułu w drużynie mężczyzn. Podczas tego wydarzenia Chiny będą dzierżyć tytuł do 2022 roku. Zawody w 2020 roku zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Jeśli więc szukasz sposobu, aby kibicować swojemu krajowi, możesz obejrzeć zawody na NBC.

Udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Tenisie Stołowym to świetny sposób na pokazanie swojego poparcia dla sportu i dostrzeżenie talentu swojego kraju. Możesz kibicować najlepszym zawodnikom na świecie, ale możesz też zobaczyć, jakie drużyny rywalizują w rozgrywkach drużynowych. Porównując drużyny, można się przekonać, co trzeba zrobić, aby znaleźć się na szczycie. Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym odbywają się co dwa lata.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *