Mistrzostwa Świata

Znalezienie wszystkich mistrzostw nigdy nie było tak proste!

Mistrzostwa Świata Sztafet – Jak będą wyglądały. Sztafety kobiet i mężczyzn będą rywalizowały we wspólnej sesji w finale, ale istnieją istotne różnice w składzie. Drużyny męskie będą miały nieco inny format. Sztafety kobiet będą startować razem z konkurencją 100 m stylem zmiennym. Sztafety kobiet będą miały osobny finał, ale obie imprezy będą miały dwie osobne sesje.

W wyścigu kobiet USA będą miały silną reprezentację zarówno w stylu klasycznym, jak i klasycznym. Giovanni Ceccon może pomóc na odcinku grzbietowym. Japonia może mieć szansę na zwycięstwo w sztafecie, jeśli Rikako Ikee wróci do grona najlepszych pływaczek w stylu wolnym i zmiennym. Sztafeta kobiet to wielka szansa dla Japonii, zwłaszcza jeśli Ikee wyleczy się z kontuzji kolana, która zakończyła sezon.

W sztafecie mieszanej Stany Zjednoczone będą miały silną reprezentację pod wodzą Leah Thomas, Ruth Winder, Brandona McNulty’ego i Neilsona Powlessa. Niemcy, którzy zdobyli złoty medal na Euro, mają w składzie wielu utalentowanych zawodników. W ich składzie są Lisas Brennauer, Nikias Arndt, Tony Martin i Marl Reusser. W składzie Brytyjczyków są John Archibald, Dan Bigham i Alex Dowsett.

W kobiecej sztafecie faworytem są Włochy. To silna drużyna w stylu piersiowym po obu stronach, a wschodząca młoda pływaczka Giovanni Ceccon może pomóc drużynie. Japonia ma szansę na zwycięstwo w sztafecie, jeśli jej gwiazda Rikako Ikee powróci do formy jednej z najlepszych pływaczek w stylu dowolnym. Rikako Ikee jest w tym roku bardzo dobra w pływaniu w stylu wolnym i w stylu klasycznym, a w tym roku uzyskała wynik 57,2 w 100 piersiówkach.

Sztafety mieszane kobiet, Holandii i USA są faworytami. W męskiej sztafecie mieszanej Niemcy mają silny skład, któremu przewodzą Amerykanki. Holendrzy natomiast zajmują drugie miejsce. Holendrzy zajęli czwarte miejsce na Euro, ale to jeszcze nie wszystko. Zajęli drugie miejsce w sztafecie mieszanej w jeździe na czas i są faworytami w klasyfikacji generalnej kobiet.

Sprawdź:   Jakie odbyły się mistrzostwa świata w Wielkiej Brytanii?

Drużyna mężczyzn będzie prawdopodobnie silna, ale kobiety mogą być słabsze. Mimo że po obu stronach są silne zawodniczki pływające w stylu piersiowym, kluczowa będzie gwiazda drużyny na odcinku dowolnym Leah Thomas oraz amerykańska zawodniczka Coryn Rivera, która w tym roku właśnie zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich. Wszystkie będą startować w wyścigach szosowych.

Sztafety mieszane będą silnie zdominowane przez jedną płeć. W składzie USA jest światowej klasy duet Leah Thomas, Ruth Winder i Brandon McNulty. Niemcy, którzy na Euro zajęli drugie miejsce, również mają silny skład. Szwajcarzy mają silną reprezentację, której przewodzi Marl Reusser. Brytyjczycy to silna, solidna i doświadczona drużyna.

Sztafeta kobiet z USA jest najnowszym wydarzeniem na Mistrzostwach Świata, ale po raz pierwszy pojawiła się na kontynentalnych mistrzostwach Afryki kilka tygodni temu. Włochy i RPA to jedyne dwie drużyny startujące dziś w zawodach, więc będą miały dużą szansę na podium. Sztafeta kobiet ma szansę stać się kolejnym sportem olimpijskim. Wystąpią w niej dwie drużyny kobiece i jedna mieszana.

Obie strony sztafety będą mocne. Faworytem w sztafecie kobiet są Włochy, a w sztafecie grzbietowej wystąpi młody Giovanni Ceccon. Japończycy tradycyjnie mają silną pozycję w sztafecie kobiet, ale jeśli supergwiazda Rikako Ikee powróci do grona najlepszych pływaczek na świecie, mogą wziąć pod uwagę udział w sztafecie.

Mieszane sztafety dowolne to finał kończący sesję tego dnia. Pomimo niewielkiej przewagi w rywalizacji mężczyzn, Kanadyjczycy zdominowali rywalizację kobiet. W przypadku mężczyzn Coleman Stewart wygrałby męską sztafetę, a Lilly King i Erika Brown wygrałyby zawody kobiet. UCI wprowadziła również sztafetę 4×100 m jako dyscyplinę olimpijską zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *