Mistrzostwa Świata

Znalezienie wszystkich mistrzostw nigdy nie było tak proste!

Jak wyglądają zawodnicy na Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Przełajowym? Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest ogromna liczba kolarzy. Wszyscy ubrani są w takie same jasnoniebieskie koszulki i kaski. Na linii startu/mety można ich spotkać, jak rozwijają rowery. Są tam również przedstawiciele USA Cycling, ubrani w jasnoniebieskie koszulki z naszywką USA Cycling.

Drużyny są podzielone na grupy wiekowe, a juniorzy jadą z ograniczoną liczbą biegów. W zawodach szosowych wymagana jest 52-zębowa tarcza, a w zawodach torowych 45-zębowa tarcza. Drużyny mogą blokować biegi dla młodszych zawodników, ale seniorzy muszą mieć ukończone 18 lat. Wyścigi trwają około czterech godzin, a po każdym z nich zawodnicy są zobowiązani do jazdy na rowerze.

Drużyna męska jest prowadzona przez Nino Schurtera. Od lat dominuje on w tym sporcie i jest człowiekiem, którego można pokonać w każdym wyścigu. Jest jego potencjalny następca, ale nie jest w stanie rywalizować na tym poziomie ze względu na swoje zobowiązania w drużynie handlowej Alpecin-Fenix. Mimo że latem jeździ na rowerach szosowych, nadal jest doskonałym zawodnikiem.

W wyścigu Elity mężczyzn Belgowie zdominowali podium. Michael Vanthourenhout zwyciężył solo, a Eli Iserbyt i Quinten Hermans wygrali sztafetę drużynową. Zawodnicy z USA mieli ciężki dzień – Haley Batten zajęła 26. miejsce, a Kate Courtney 33. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie im się powodzić lepiej.

Wyścig kobiet jest zdominowany przez elitę mężczyzn, a liczba kobiet jest zaskakująco wysoka. W zawodach bierze udział wiele kobiet, ale to w wyścigu mężczyzn liczy się przede wszystkim rywalizacja. Zawodniczki zazwyczaj startują w wyścigu kobiet, który jest taki sam jak wyścig mężczyzn. Obaj mężczyźni startują w wyścigu Elity Mężczyzn. Są oni również najszybszymi kolarzami w wyścigu.

W wyścigu elity mężczyzn Belgowie zdominowali podium. Eli Iserbyt zwyciężył w wyścigu indywidualnym, a Michael Vanthourenhout został zwycięzcą sztafety drużynowej. U obu zawodników stwierdzono obecność COVID-19, więc Mistrzostwa Świata XC to świetna okazja do rywalizacji zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Jeśli jednak jesteś rodzicem, upewnij się, że podpisałeś zgodę na udział w obu klasach.

Sprawdź:   Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym

Wyścig mężczyzn jest bardzo ekscytujący, ponieważ odbywa się w nim wiele różnych typów zawodów. Wyścig mężczyzn rozpoczyna się od wyścigu Elity Mężczyzn, po którym następuje wyścig Juniorów. Wyścig Elity Kobiet rozpoczyna się od Sztafety Juniorów. Ta impreza jest wyjątkowa, ponieważ wymaga pracy zespołowej. Przynależność do klubu kolarskiego ma wiele zalet, a Ty będziesz otoczony przez zespół pełnych pasji kolarzy.

Sztafeta drużynowa jest jednym z najbardziej wyjątkowych wydarzeń na Mistrzostwach Świata. O kolejności kolarzy w sztafecie decyduje kierownik drużyny. Kolarze mogą startować w dowolnej kolejności, także ci z elity. Różnice mogą się zmniejszyć w dowolnym momencie i pozostać otwarte do końca. Na przykład wyścig elity mężczyzn rozpoczął kolarz z elity, Blevins. Uniknął on kraksy i pozostał w grupie prowadzącej. Po minięciu Włocha, Blevinsowi udało się zdobyć przewagę i ukończyć wyścig na piątym miejscu.

W wyścigu elity mężczyzn dominowali Belgowie. Michael Vanthourenhout, Eli Iserbyt i Quinten Hermans wygrali wyścigi indywidualne. Wszyscy trzej Belgowie znaleźli się na podium. W wyścigu juniorów zwyciężyli Hermans, Vanthourenhout i Iserbyt. Wszyscy trzej Belgowie uzyskali pozytywny wynik badania na obecność choroby COVID-19, co oznacza, że mogą startować w kategorii elity mężczyzn.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *